skuteczne  ocieplanie poddasza

pianki otwartokomórkowe
pianki zamkniętokomórkowe
izolacje natryskowe

Pianki natryskowe

DOCIEPLANIE ŚCIAN

termoizolacja
pianki natryskowe

PURFIX

Pianowanie poddaszy Krasnystaw

Podstawowym elementem każdego obiektu (nie tylko mieszkalnego) jest niewątpliwie fundament i dlatego zarówno ocieplanie, jak i izolacja fundamentów powinna być wykonana precyzyjnie i szczelnie. Do materiałów, które są w stanie sprostać tym wymaganiom, należy zaliczyć piankę poliuretanową. To dzięki niej izolacja fundamentów tworzy niezwykle szczelną barierę nie tylko termoizolacyjną, ale także hydroizolacyjną. Doskonale nadaje się również do ocieplania ścian w nowo powstających budynkach, jak i w już istniejących, w których problem przemarzania jest częstym zjawiskiem.

Izolacja fundamentów jest współcześnie wykonywana za pomocą twardej pianki zamknięto-komórkowej. Jednym z najlepszych sposobów jej nakładania jest metoda natryskowa, która sprawia, że z jednej strony pianka idealnie wiąże się z izolowaną powierzchnią, z drugiej natomiast – dzięki temu, że jest nakładana za pomocą specjalnego pistoletu – doskonale wypełnia wszystkie zakamarki i luki. Metoda natryskowa może być wykorzystywana bez żadnych ograniczeń.

Izolacja fundamentów jest wykonywana twardą pianką, natomiast ocieplanie ścian pianką jest przeprowadzane z użyciem pianki miękkiej. Ocieplanie ścian pianką poliuretanową to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie kosztów ogrzewania różnego typu obiektów. Zarówno w przypadku izolacji fundamentów, jak i w odniesieniu do ocieplania ścian pianka poliuretanowa nakładana metodą natryskową tworzy jednolitą warstwę izolacji, a co więcej, pozwala na uniknięcie powstania mostków termicznych.


Taki rodzaj izolacji charakteryzuje się niskim współczynnikiem nasiąkania, a ponadto jest odporny na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych i niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Wykonana za pomocą twardej piany izolacja fundamentów chroni te części budynków przed przenikaniem wilgoci. Ocieplanie ścian pianką poliuretanową zabezpiecza je przed skraplaniem się wody nie tylko w trakcie wykonywania natrysków, ale także po ich zakończeniu. Powstaje wówczas monolityczna struktura bez spoin i złączeń, co decyduje o tym, że wykonana metodą natryskową izolacja fundamentów jest wyjątkowo szczelna, a jednocześnie paroprzepuszczalna.

Charakterystyczną cechą pianki poliuretanowej jest błyskawiczne wysychanie i dlatego izolacja fundamentów może być wykonana nawet w ciągu jednego dnia, ponieważ istnieje możliwość zakończenia prac w tym czasie. Kiedy ocieplanie ścian pianką poliuretanową jest wykonywane metodą natryskową, nie zachodzi konieczność stosowania dodatkowych izolacji za pomocą folii budowlanej. 

Zarówno izolacja fundamentów, jak i ocieplanie ścian pianką poliuretanową może być wykonywane metodą natryskową, co jest równoznaczne z tym, że przez wiele lat ten materiał nie straci swoich doskonałych właściwości i zawsze będzie stanowić barierę nie do przekroczenia dla wilgoci. Pianka jest niezwykle wytrzymałym materiałem, a jej parametry techniczne pozwalają na zastosowanie izolacji o znacznie mniejszej grubości w porównaniu ze styropianem czy wełną mineralną.


Jesteśmy prężną, przyjazną inwestorowi firmą, działającą na rynku budowlanym od roku 2007. Posiadamy niezbędne doświadczenie, sprzęt, umiejętności organizacyjne oraz wymagane uprawnienia i kwalifikacje do realizacji szerokiej gamy obiektów budowlanych. Specjalizujemy się w budownictwie, remontowaniu i modernizacji obiektów mieszkalnych, użytkowych i specjalistycznych. Nasza firma podzielona jest na parę gałęzi. Jedną z nich jest izolacja wszelkiego rodzaju obiektów w technologii natrysku hydrodynamicznego pianą otwarto lub zamknięto komórkową. Przede wszystkim stawiamy na jakość i fachowość, staramy się spełniać coraz wyższe oczekiwania rynku.